AstrolojiEğlence

9-15 Mayıs arası burç yorumları

MERKÜR İKİZLER RETROSU VE JÜPİTER KOÇ BURCU GEÇİŞİ

10 Mayıs-3 Haziran arasında iletişim gezegeni Merkür kendi yönettiği İkizler burcunda retroda olacak. Retrolar hayatın hızlı akışı içerisinde durup dinlenmek, ilerleyişimizi gözden geçirmek, eksiklerimizin farkına vararak düzeltmek adına bize fırsatlar sunar. Retrolarda yeni bir işe başlamak yerine yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu dönemde yanlış anlaşılmalar, iletişimde zorlanma, teknolojik aletlerde, sözleşmelerde, sosyal medyada, trafikte ortaya çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olmak gerekebilir. Eski sevgililerden geri dönüşlere karşı da hazırlıklı olmakta fayda var.

Aynı tarihte büyük şans gezegeni Jüpiter Koç burcuna geçiş yapacak. Hadi bir 2010 yılına dönüp hatırlayın. Neler yapıyordunuz, gündeminizde hangi konular vardı? Belki evlilik yoluna girdiniz, belki de yeni bir işe başlıyordunuz. 2010’da başlattığınız konular her ne ise artık tamamlanıyor ve kapanıyor olacak. Jüpiterin koç burcuna geçişi hepimiz için yeni bir 12 yıllık döngünün başlaması demek. Koç burcu geçişi bizlere uyanışlar, yenilik, canlanma enerjisi getirecek ve yeni başlangıçlar için cesaret verecek. Hayatlarımızda bir şeyleri yeniden başlatmak için istekli ve cesur olacağız. Bu transitin teması; ‘Kendine güvenirsen, harekete geçersen, adım atarsan ilerleyebilirsin.’

Bakalım bu süreçte burçları neler bekliyor…

KOÇ BURCU:

Kendinize güveninizin tam olduğu, yeni atılımlar yapmada cesur olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Yeni heyecanlar, yeni başlangıçlar için harekete geçmekte zorlanmayacaksınız. Kardeşler, kuzenler, akrabalar komşularla olan ilişkilerde geriye dönük konular tekrar gündeme gelebilir.

BOĞA BURCU:

Hayatınızdaki durumların çok net olmaması ya da gizli kalan konulardan dolayı risk almada, kendine güvende sorun yaşayabilirsiniz. Bu süreci akışta kalarak kendi içinizde planlama yaparak geçirebilirsiniz. Şartlar zamanla belirginleşecektir. Özellikle maddi konuları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Risklerinizi bölmeniz faydalı olabilir.

İKİZLER BURCU:

Sosyal hayatınızın ritmini artıran girişimlerde bulunabileceğiniz, idealleriniz için yeni adımlar atmada cesur davranacağınız, işten elde edilen kazançlar konusunda girişimlerde bulunabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendinizde neyi değiştirmek istediğiniz ya da değiştiremediğinize dair farkındalık yaratacak durumlarla karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU:

Kariyer hayatınızda cesur adımlar atarak kendinizi göstereceğiniz bir süreç sizleri bekliyor. Bu sayede sosyal statünüzde güçlenme de söz konusu olabilir. Ruhsal olarak toparlanabileceğiniz ve yeniden yapılanabileceğiniz bu dönemde kendi başınıza kalmak isteyebilirsiniz.

ASLAN BURCU:

Yüksek öğrenim, yabancılar, yurtdışı seyahatler ya da işler için yeni adımlar atabilirsiniz. Ayrıca hukuki meseleleriniz varsa bunların çözümü için de destekleniyor olacaksınız. Eskiden dahil olduğunuz gruplar, dernek, sivil toplum kuruluşları gibi konular gündeminize tekrar gelebilir. Eskiden tanıştığınız ama görüşmediğiniz kişilerle tekrar bir araya gelebilirsiniz.

BAŞAK BURCU:

Alacak, borç, kredi, eşin parası gibi başkalarına bağlı konular gündeminizde olacak. Bu yüzden cesur davranmakta, yeni girişimlerde bulunmakta stres yaşayabilirsiniz. İşiniz ve kariyerinizle ilgili yarım bıraktığınız, tamamlanmayı bekleyen konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

TERAZİ BURCU:

İkili ilişkiler, ortaklıklar konularında fırsatlar yakalayabilir ve yeni adımlar atabilirsiniz. Evli olanların eşleriyle olan ilişkileri açısından destekleneceği bir dönem olabilir. Bekar olanlar için evlilik gibi gündemler oluşabilir. Yurtdışına çıkma, yurtdışı bağlantılı işler ve yüksek öğrenim gibi konuları tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir.

AKREP BURCU:

İş hayatınızla ilgili eğitimler alabilir, yabancılarda destekler görebilirsiniz. Günlük hayat rutininiz içerisinde hayata geçirmek istediklerinizle ilgili konularda cesur davranabilirsiniz. Burada abartıya kaçarak fiziksel olarak kendinizi zora sokacak eylemlerde bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Ortaklı işler, kazançlar, eşin gelirleri gibi konularda gözden kaçırdıklarınız önünüze
gelebilir.

YAY BURCU:

Hayattan zevk alacağınız, eğleneceğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Aşk konusunda cesur adımlar atabilirsiniz. Hobilerinizle, yaratıcı olduğunuz konularla ilgilenebilirsiniz. Çocuk isteğiniz varsa iyi bir zaman olabilir. Spekülatif yatırımlarla ilgilenebilirsiniz. İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili konularda halledilmemiş eski konular gündeme gelebilir.

OĞLAK BURCU:

Eviniz, yuvanız, aileniz ile ilgileneceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Evde olmaktan zevk alabilirsiniz. Yuva kurmak adına adımlar atabilirsiniz. Belki de ailenize yeni üyeler katılabilir. Yerleşim yerinizi değiştirmek istiyorsanız bunlarla ilgili destekler alabilirsiniz. İş hayatınızda halledilmesi gereken işlerle ilgilenebilirsiniz. İşyerinde beraber çalıştığınız kişilerle iletişimde problemler oluşabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

KOVA BURCU:

Zihinsel aktivitelerinizin artacağı bir döneme giriyorsunuz. Çeşitli eğitimler, kısa seyahatler, yazmak, tasarlamak konularında destekler alabilirsiniz. Akrabalar, kardeşler, kuzenler ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Ticaret yapıyorsanız işinizde yabancılardan destekler görebilirsiniz. Hobilerinizle ilgili aksaklıklar yaşanabilir. Çocuğunuzla ilgili konularda tekrar revize etmeniz
gereken durumlar oluşabilir. Eski sevgililerden geri dönüşlere de hazırlıklı olmalısınız.

BALIK BURCU:

Maddi kaynakların genişlemesi için fırsatlar yakalayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Para kazanabileceğiniz yeteneklerinizle ilgili adımlar atmakta cesur davranabilirsiniz. Gelir kaynaklarınızı arttırabilirsiniz. Kendine güveninizi tazeleyebilirsiniz. Evinizde, yuvanızda kırıcı olmamak adına iletişime dikkat etmelisiniz. Anne ya da babayla ilgili eskide kalan, halledilmemiş meselelerin tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

25 Nisan- 1 Mayıs arası burç yorumları için tıklayınız.


Sevgilerle…

ASTROLOG

ÖZLEM KÜÇÜK


4 thoughts on “9-15 Mayıs arası burç yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir