AnasayfaGenel Kültür

Kurban Bayramı Gelmiş Hoşgelmiş

Bugün günlerden 28 Haziran 2023, Kurban Bayramı’nın ilk günü… Güzel bir bayram sabahından ‘Merhaba’.

Hz. İbrahim’in Yaradana olan olağan bağlılığını gösterdiği bir gün olarak bilinmektedir. Müslümanlar için bu yüzden büyük bir önem taşır.

Kurban Bayram’ının Önemi

Manevi açıdan çok değerli olan Kurban Bayramı aynı zamanda sevdiklerimiz ile bir araya geldiğimiz, birlik ve beraberlğimizin güçlendiği önemli bir dönemdir. Bu sayede aile birlikletiği daha güçlü bağlarla bağlanır. Birlikte yenilen yemekler , sohbetler bayramın önemini daha da artırmaktadır.

Bayram dönemi içerisinde akraba, komşu ve dost ziyareti yapılır. Uzun süredir görmediğimiz insanlar ile sevgi dolu vakitler geçiririz. Fakat Kurban Bayramında daha güzel olan yanlarından biri de paylaşım olmasıdır. Kesilen kurbanların etleri etraftaki kişiler ile ya da kurban kesemeyen kişiler ile paylaşılır. İmkanı olmayan kimselere yardım etmek onların yanında olmak, bayramın en güzel coşkularından biridir adeta.

Küslerin barıştığı, kırık kalplerin onarıldığı harika bir dönem içerisindeyiz. ‘Affetmek’ ve ‘ Sevgi’ bu duyguları bol bol yaşamanızı dilerim.

kurban bayramı mesajları

Bayramda Aile Ziyaretleri

Bayramlar da yaşça bizden büyükleri ziyaret etmek bir gelenektir. Sıcacık ve samimi sohbetler ile büyüklerimizi değer verdiğimizi gösterebiliriz.

Bayramda Aile Ziyaretlerinde Dikkat Etmemiz gerekenler

 • Sevgi ve Saygı: Büyüklerimizi bu önemli günlerde yanlız bırakmayıp ziyaret ederek, onlara karşı olan saygımız ve sevgimizi göstrebiliriz.
 • Hediye Verme: Daha önceden istedikleri ya da hoşlarına gidecek ufacık hediyeler ile ziyarette bulunmak onların çok hoşlarına gidecektir.
 • Yardımcı Olmak: Sizler onlardan genç olduğunuz için büyük ihtimale yapmanızı isteyeceğiniz işler olacaktır. Onları kırmadan eğer elinizden gelen işler ise yapmanız ortamın sıcaklığını daha da artıracaktır.
 • Dinlemek: Genelde aile büyükleri sizlerin çoğu konuda bilgisiz ve yetersiz olduğunuzu düşünebilir. Sizlere kendi deneyimlerden örnekler anlatabilirler, onları kırmadan dinlemek bu bayramda yapacağınız en güzel iletişim dillerinden biri olacaktır.
 • Aramak: Sizden uzakta olan ve yanına gidemeyeceğiniz büyükleri muhakkak arayın. Nasıl olduklarını bir ihtiyaçları olup olmadığını sormayı ihmal etmeyin.

Kurban Bayramı Mesajları

Bayramda iletişimin öneminden sıklıkla bahsettik. Sevdiklerimize yollacağımız güzel bayram mesajları ise şu şekilde;

kurban bayramı sözleri
 • Sağlık, huzur ve güzelliklerin olacağı bir bayram geçirmeniz dileğiyle.
 • Sonsuz sevgi ve mutlulukların yaşanacağı bir bayram dilerim.
 • Mucize kapılarının açıkolduğu bu günde herşey dileğinizce olsun. İyi bayramlar.
 • Yüzünüzden gülücüklerin eksik olmadığı bir bayram dilerim.
 • Sizin ve ailenizin bayramını kutlar. Güzel bir bayram dilerim.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Kurban Bayramın mübarek olsun!

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Kurban Bayramın mübarek olsun.

kurban bayramı telefon mesajları

Küslerin barıştığı bu bayramda mutluluk hep sizinle olsun. İyi bayramlar.

En güzel Anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Kurban Bayramı’nı kutlarım…

Bugün dualarınızı her zamankinden daha çok yapın, koruyucu meleklerini avuçlarınızın içine çiçekler döksün, kalplerinize bedeninize ilham versin. Bayramları en hayırlı şekilde geçirmeyi nasip etsin bizlere. Kurban bayramınızı kutlarım.

Kadınları Zayıf Gösteren Giyim Tarzı: Stil İpuçları ve Öneriler

One thought on “Kurban Bayramı Gelmiş Hoşgelmiş

 • Emir

  Kurbanlarınız kabul olsun!

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir