Aşk/İlişkiler

Hızlı Hamile Kalmanın İlginç Yolları

Birçok sağlıklı kadının hayali hamile kalmak yani anne olmaktır. Çocuk sahibi olabilmek toplumumuz içinde önemli bir yer almaktadır. Bazen bu durum olağan olmaz ve bazı sağlık problemlerinden dolayı hamile kalmak zorlaşabilir.  Bu durumda da özellikle Anadolu bölgesinde birçok gelenek, görenekler ya da adetler ortaya çıkmaktadır. Hamile kalamayan kadınların şifalanacağı bazı ilginç yöntemler ortaya atılmaktadır. Uzun süredir hamile kalmayı bekleyen kadınlar bu yöntemleri araştırmaya başlar.

İlginç olan bir diğer durum ise çocuk sahibi olabilmek için ortaya atılan fikirler hep kadınlar içindir, erkekler için ise bu fikirler daha sınırlı kalmıştır.

Gebe kalabilmek için ilginç inançlar
  1. Yaban mersini reçeli: Hamile kalmak isteyen adayların daha çok tüketilmesi öneriliyor.Tadı güzel ama gebelik için işe yarar mı bilemiyoruz.
  2. Çiğ yumurta akı: Yumurtanın içerisinde ki proteinden dolayı,cinsel ilişki öncesi vajinanın içine sürülmesi önerilir.Bu şekilde vajina daha kaygan olacağı için hamilelik durumunu artırdığı söylenir.Çok garip olmasının yanı sıra kesinlikle sağlıklı ve hijjenik bir fikir değildir. Okurken dahi ürperdiniz değil mi?
  3. Çatıda kilot: Kongo’da yaşayan Afrikalı Yansi kabilesi; kadınların doğurganlık oranın artması için çatılarına kilot atıyorlar. Ayın ilk günü çıkıp alıyorlar ve bu sayede hamilelğin daha hızlı gerçekleşeceğini düşünüyorlar. Ne kadar mantıklı bilemedik kararı size bırakıyoruz.
  4. Parazit: Hem tehlikeli hemde entresan bir madde. Eski bir inanışına göre, Bolivya’da yaşayan parazit bir helminti parazitini yerseniz doğurganlıın artacağına inanılıyor.
  5. Ananas: Yumurtlama döneminden hemen sonra bir adet anansın çekirdeğini yutarsanız yine aynı şekilde doğurlanğın artacağına inananlar bulunmaktadır. İşe yarar mı bilmiyoruz fakat sağlıklı ve lezzetli bir meyve
  6. Kayganlaştırıcı: Kayganlaştırıcı kullanarak da hızlı bir şekilde hamile kalacağına inanan bir kitle bulunmaktadır.Yanlız bilimsel olarak bir kanıtı bulunmamaktadır.
  7. Uygun saatler: Gündüz saatlerinde ilişkiye girmenin de hamilelik etkisini artırdığı gibi bir söylem dolanmaktadır. Bunun nedeni sperm sayısının sabah saatlerinde daha fazla olduğu içindir.Fakat yine bu bilgide asılsız olmakla birlikte,bilimsel değildir.
  8. Perhiz: Bu madde ise erkekler için. Bebeğin olması için erkeğin müddet cinsel perhiz yapması gerekir gibi hurafeleri de duyabilirsiniz.

Hamilelikle ilgili hurafeler ve doğru açıklamalar

3 thoughts on “Hızlı Hamile Kalmanın İlginç Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir