AileAnasayfa

Aile Boyu Fitness – Fiziksel Aktivite

Çocuklar gelişiminin erken safhalarında fiziksel aktiviteleri öğrenirken ebeveynlerin de onlara örnek olmaları gerekiyor.

Anne babalar kendileri de aktif bir yaşam sürerek çocuklarının da aktif olmalarını teşvik edebilirler.

Eğer kendi vucüdunuz hakkında olumsuz yargılarda bulunursanız, çocuklar bu sözleri cımbızla çeker ve kendileriyle ilgili güvensizlik yaşamaya başlar.

Aile boyu aktif bir fiziksel yaşama teşvik edecek öneriler

Olumlu sözcükler kurun

Seçtiğimiz sözcükler hayatımız için çok önemlidir. Her birimizin vücuduyla ilgili bir sorunu olabilir ancak vücudumuzdaki kusurlardan bahsederken çocuklarımızı üzebiliriz. En zor günlerde bile güzelliğin içten geldiğini fark edip konusurşen olumlu cümleler kurmalı.

Olumlu düşünün

Vücudunuzla ilgili olumsuz fikirleriniz varsa, vucüdunuza duyduğunuz güveni artıracak olumlu ifadeler bulmaya çalışın. Örneğin; başka seçeneklerden mahrum kaldığınızı düşünerek sağlıklı beslenme tarzından korkulacak bir şeymiş gibi bahsettiğinizde, çocuklarınız bu besinlere karşı olumsuz duygular geliştirebilir.

Harekete geçmeye odaklanın

Bütün ailenin hareket etmesini sağlamak size bir angarya gibi görünmesin. Haftalık aktiviteleri bir alışkanlık haline getirdiğinizde, bu aktiviteleri aileniz ile birlikte gerçekleştirmeyi iple çekmeye başlayacaksınız. Çocuğunuz annesine veya babasına bakıp onun da egzersiz yaptığını gördüğünde, onun önünde harika bir örnek teşkil etmiş olursunuz.Önce kendiniz aktif olun ve iyi hissetmeye başlayın, sonra yavaş yavaş ailenize de bu fikirleri aşılayın.

EGZERSİZ İLE HAFIZANIZI GÜÇLENDİRİN:

Yeni bilgilerin kafanıza yerleşmesi için hatırlamanız gereken bir şeyler okuduktan sonra ya da dinlendikten 3-4 saat sonra egzersiz yapın. Bir şeyler öğrendikten sonra yapılan egzersizin beyinde hafızayı güçlendiren bileşenlerin düzeyini artırdığı ortaya kondu.

Hızlı Hamile Kalmanın İlginç Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir