AnasayfaGüzellikKadın

Zaman nasıl geri alınır? Genç kalmayı sağlayacak 5 madde

Bilim henüz yaşlanmanın üstesinden gelmeyi bulamadı, ancak gençliğimizi uzatmanın ve zamanı geriye almanın , genç halimize dönmenin çeşitli yolları vardır.

Güzelleşme ve gençleşme peşinde koşarken en önemli unsuru kaçırabilirsiniz: hafif, doğal ve rahat olmak. Bu yüzden, cerrahi işlemlere karar vermeden önce, yaşam tarzınızı, kozmetik dünyasındaki yeni gelişmeleri incelemelisiniz.Kendiniz de büyük değişiklikler yapmadan detaylı bir analiz yapmalısınız.

Genç kalmak için yapılması gerekenler

1.Fiziksel aktivite

Spor yapmak metabolizmayı çalıştırararak, endorfin üretmeye ve neşeli olmanıza yardımcı olacaktır. Ağır sporlar yapmak yerine,basit bir sabah yürüyüşü, pilates veya fitness yeterli olacaktır. Asıl amaç sevdiğimiz sporu yaparak kendimizi daha hisset olmalı.

2.Sağlıklı beslenme

Dengeli ve sağlıklı beslenmek ,fiziksel görüşümüzde olumlu yönde etkiler. Vücudu susuz bırakmamak,yeterince lif, sebze ve balık tüketmek kolajen üretiminin artışını tetikler. Yoğun hayat temposu içinde vücudumuzun neye ihtiyacı olduğunu her zaman fark edemiyoruz. Sabahları ağır ve halsiz kalmamak için akşam öğünlerinizi hafif geçirin ve saat 7 den sonra bir şey yemeyin.

3.Yeni şeyler öğrenin

Yaşla birlikte beynimizde ki nöronların bağlantı kurması git gide daha da zorlaşır. Bu neden daha güçlü bir hafıza ve zihni korumak için yeni şeyler öğrenmeliyiz. Dünya günden güne değişiyor ve yeni terimler hayatımıza ekleniyor. Bunlara kendimizi kapatmak yerine öğrenme çalışmalıyız. Örneğin; kripto para birimi hakkında ufak bir araştırma yapmaya başlayabiliriz. Tüm bunlar için beynimizin aktif bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

4.Altera donanım terapisi

Zamanı geri almak istiyorsanız; güzel bir buluş olan Altera tedavisini deneyebilirsiniz. Hızlı sonuç almak isteyenler için ideal bir yöntem. Mikro odaklı ultrason cihazı, cildin farklı katmanlarına nüfuz eder ve kendini yeniler, gençleşmiş ve kolajen artımı hızlanır.

Ciltte hasar oluşturmadan, iyileşmesi süresi gayet hızlıdır.Bu liftingi yaptırmak için ortalama 1-1.5 saatinizi bu işleme ayırmanız gerekmektedir. Sonucu tam görebilmek için ortalama bir 3 ay geçmesi gerekmektedir. Bu süre kişinin yaşına, cinsiyetine ve yaşam şekline göre değişiklik gösterebilir.

30 yaşın üzerinde iseniz, Altera tedavisi ile yaşa bağlı ufak kırışıklıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Böyle bir işlemin özellikle işinde uzman kişiler tarafından yapılmaması gerekmektedir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için gittiğiniz kliniği önceden araştırın ve kullanıcı deneyimlerini okuyun.

5.Olumlu olmak

Sağlıklı beslendiniz spor yaptınız fakat bunların en büyük tamamlayıcı olan iyi bir hali içerisinde olmayı asla ihmal etmeyin. Olumlu düşünmeye çalışın ve her kriz durumunda yeni fırsatlar arayın. Hayata bu şekilde yaklaşmak en azından onu daha yaşanabilir ve mutlu kılıyor.

Kendine iyi bak ve daha sık gülümse – o zaman gençlik her zaman seninle olacak.

Güneş kreminin içeriği nasıl olmalıdır?

One thought on “Zaman nasıl geri alınır? Genç kalmayı sağlayacak 5 madde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir