EğitimOyun

Okulda başarı artırma yöntemleri

Okulda başarılı olabilmek için,küçük stratejiler ile büyük farklar yaratın.

1. İyi bir gece uykusu için ısrar edin

Çocuğunuz yaz aylarında daha geç kalıyorsa, okul başlamadan iki hafta önce daha erken yatmaya başlayın. Çocukların konsantre olmaları ve okuldaki kurallara uymaları için dinlenmeye ihtiyaçları vardır.Düzenli uyku ile beyin performansını daha yüksek kullanabilir ve okulda dikkat eksikliği yaşamaz.

2. Sırt çantasını kontrol edin

Çocuğunuzun size vermesine güvenmek yerine, öğretmenden eve gelen tüm notları ve izin kağıtlarını takip edin. Çocuğunuz unutabilir ve önemli bilgileri sizinle paylaşamayabilir.

3. Her zaman açık okul etkinliklerine gidin

Daha büyük çocuklarınız varsa, bunun bu sefer önemli olmadığını varsaymayın çünkü birinci sınıfın nasıl olduğunu zaten biliyorsunuz .Öğretmenin sizinle nasıl iletişime geçeceği hakkında doğru bilgi sunmuş olursunuz.Öğretmenle iletişim halinde olmanız çocuğunuzun eksiklerini bilmenizi ve bu konuda ne yapacağınızı belirlemenizi sağlar.

4. Diğer ebeveynlerle konuşun

Çocuğunuzun sınıfta neler olup bittiğine dair algısının doğru olup olmadığını bilmek bazen zor olduğu için, her zaman temasa geçmek için arayabileceğiniz birkaç ebeveyne sahip olmak yardımcı olur.

5. Önem verdiğinizi gösterin

Ne kadar meşgul olursanız olun, çocuğunuzun öğrendikleriyle ilgilendiğinizi bilmesini sağlayın.Onunla günün nasıl geçtiği hakkında sohbet edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir