Eğlence

Çocuklar gidebileceğiniz en güzel tatil mekanları

1. İstanbul Parkları

Çocuklar ile ailecek gidebileceğiniz alanlar içerisinde İstanbul güzel fikir olabilir, özellikle bahar aylarında ziyaret etmeyi planlıyorsanız, İstanbulluların bu nefes kesici güzellikleri kaçırmadığı İstanbul parkları favori tercihiniz olacaktır.

2. Miniatürk İstanbul

Miniatürk, Türkiye’nin en güzel tarihi , kentsel ve kültürel eserlerinin minyatür örneklerini orijinalinin en ince ayrıntılarını da göz önünde bulundurarak sergileyen ve İstanbul’un aileler için en iyi yerlerinden biri haline getiren bir açık hava müzesidir .

3.Ankara Gençlik Parkı

Şehrin en eski parklarından biri olan eğlence parkı, canlı ışıkların çocuklar ve ebeveynleri için iyi vakit geçirmesinizi sağlar.Dev dönme dolaptan hız trenlerine kadar, çocukları saatlerce meşgul edecek ve mutlu edecek çok sayıda eğlenceli sürüş ve aktivite var.

4.Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi

Çocuklarla gidebileceğiniz en güzel mekanlardan biri de; Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi.

Türkiye’nin hızla gelişen kültüründe neredeyse unutulmuş antika ve geleneksel oyuncakları korumak amacıyla 1990 yılında kurulmuştur. Yerel veya uluslararası, imal veya el yapımı müzede çocukların büyüleyici bulacağı 2.000 oyuncak var.

5.Harikalar Diyarı

Güneş parlarken bir gün geçirmek için mükemmel olan Harikalar Diyarı, Ankara’nın Sincan ilçesindedir. Birçok küçük insan yapımı gölden oluşan çocuklar, kano ve kürekli teknelerde dolaşabilir; dev parkta ayrıca go-kartlar, kaykay rampaları, model tekne gölü, model araba parkuru, basketbol sahaları, mini golf, masa tenisi ve hatta amfi tiyatro bulunuyor. Çocuklarınız etrafta yürümekten biraz yorulursa, tüm bölgeyi gezmek için küçük trenlerle seyehat edebilirsiniz. 

One thought on “Çocuklar gidebileceğiniz en güzel tatil mekanları

  • mükemmel ya çok güzel devam et bişey diyemiyorum

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir