Aşk/İlişkilerEğlence

İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

İlk buluşmada yapılmaması gerekenler

İlk buluşmanın heyecanı çok farklı oluyor değil mi? Kafanızda binlerce soru…Ve en önemlisi de eski olumsuz deneyimleriniz aklınızdan bir an olsun çıkmıyor.Eğer ilk buluşmalar hep olumsuz sonuçlanıyorsa,heyecanınıza yenilip hatalar yapıyor olabilirsiniz.Bu hataları maddeler halinde inceleyelim.

  • Hep kendinizden bahsediyor olabilir misiniz? Hepimiz kendimiz hakkında konuşmayı çok severiz.Fakat ilk buluşmada,kendisini anlatması için karşı tarafa da şans vermeliyiz.Onu dinlemeli ona sorular sorarak onu merak ettiğimizi göstemeliyiz.
  • Eski ilişkilerinizi anlatmayın.Birbirinizi daha yakından tanımak için tabiki eski deneyimlerinizi anlatacaksınız.Fakat bunun zamanı kesinlikle ilk buluşma olmamalı.
  • Telefonla ilgilenmek.Devamlı telefonla ilgilenirseniz bu karşı taraf için olumsuz bir imaj oluşturur.Karşınızda ki kişi ondan sıkıldığını düşünecek ve kendisi de olumsuz davranışlar sergileyecektir.
  • Geç kalmak.İlk buluşmaya geç kalarak baştan olumsuz bir imaj sergilenirsiniz.
  • Olmadığınız biri gibi gözükmek.Hepimiz karşı tarafı etkilemek için biraz kendimizi abartırız.Ama bir garson iken avukatım gibi tamamen aslı olmayan yalanlara baştan hiç girmemeniz gerekir.
  • Sessiz kalmak.İlk buluşmada devamlı kendiniz den bahsetmek nasıl hoş bir davranış değilse devamlı sessiz kalmakta aynıdır.Rahat olun ve kendinizi sohbetin akışına bırakın.

One thought on “İlk Buluşmada Yapılmaması Gerekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir