AnasayfaEğitim

Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir?

Okulların açılmasına az bir süre kaldı,kırtasiye hazırlıkları başladı.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, durumu iyi olmayan ailelere kalem,defter,kitap ve daha birçok kırtasiye masrafları için geri ödemesiz 1300tl veriyor. Yardım başvurusunu e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Okullar için artık geri sayım başladı. Veliler kalem, defter, çanta gibi ihtiyaç alışverişleri gerçekleştirecek ancak her geçen gün artan hayat pahalılık zor duruma sokuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her yıl bir kereye mahsus olarak kırtasiye yardımı yapacağını duyurdu.

Kırtasiye yardım başvurusu nereden yapılacak?

E-devlet üzerinden giriş yaparak,“Eğitim Öğretim Yardımı Talebi”  yazarak başvurunuzu,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına iletebilirsiniz.

Kırtasiye yardım başvurusunu kimler alabilir?

Hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri asgari ücretin 1/3’ü altında olanlar dar gelirli olarak kabul edilmektedir. Dar gelirli ve ekonomik zorluk yaşayan aileler ve maddi durumu kötü olan aileler Sosyal Yardımlaşma kaydı oluşturduktan sonra bu ödemeleri alabiliyor. Ayrıca Afet ve felaket gibi olaylara maruz kalan kişilerin çocukları da bu yardımları alabilirler. Koruyucu ailelere giden çocukları içinde ödenen bu SED yardımı sadece T.C. vatandaşı olan kişilerin alabilecekleri bir yardım türüdür.

kırtasiye yardımı
kırtasiye-yardımı

Kırtasiye yardımı için gerekli evraklar nelerdir?

  • Velisi olduğunuz öğrencinin nüfus cüzdanı
  • Velinin kimlik bilgileri (nüfus cüzdanı)
  • Çocuğun okulda okuduğunu gösteren öğrenci belgesi ya da kartı
  • İhtiyacı olan ailelere yardım yapıldığı için veliden gelir belgesi istenmektedir
  • Eviniz kira ise kira sözleşmesi
  • Muhtarlıklar da verilen fakirlik belgesi
  • İşkur kayıt bilgisi

Okulda başarı artırma yöntemleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir