Eğitim

Duolingo ile ingilizce öğrenmek çok kolay

Dünyada en çok tercih edilen ve konuşulan dillerden biri İngilizcedir.Gerek sosyal hayatımızda gerekse iş hayatımızda ingilizce önemli bir yer tutmaktadır.

İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama,nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.Ya da daha önceki olumsuz deneyimlerinizden dolayı kendinize güvenemiyor,baştan pes ediyorsunuz.

Eğitim hayatımızın büyük bir kısmında,ingilizce eğitimi aldık fakat hala konuşmaktan ve cümle kurmaktan çekiniyoruz.Bugüne kadar yaşadağınız olumsuz deneyimleri unutun ve yeniden başlayın.

Duolingo’yu daha önce duymuş fakat deneyimlememiş olabilirsiniz.Misyonu dünyanın en iyi dil eğitimi vermek olan bu platformu zaman kaybetmeden muhakkkak denemelisiniz.Mobil uygulama ile indirerek kullanabileceğiniz gibi web üzerinden de üyelik gerçekleştirebilirsiniz.

duolingo ile ingilizce ogrenmek
Duolingo

Duolingo

Duolingo; 2012 yılında Luisvon Ahn öncülüğünde 10 kişilik bir ekip olarak kurulmuştur. Dil öğrenmenin tamemen ücretsiz olmasını savunan ekip, 2013 yılında Google Play tarafından “En İyinin En İyisi”şeklinde değerlendirlmiştir.Amaçları öğrencileri sıkmadan,eğlenerek ingilizce öğretmek.

  • İngilizce dışında,fark dil eğitimleri de bulunan Duolingo’da,toplamda 38 adet farklı dil seçeneği bulunmaktadır.
  • Masaüstü bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz gibi telefonunuza uygulamasını da indirebilirsiniz.
  • Her kullanıcıya özel eğitim planı hazırlanmaktadır.
  • Uygulamanın eğlenceli olmasından dolayı,sıkılmadan eğlenerek dil öğrenebilirsiniz.
  • Cazip özelliklerinden biri de ücretsiz olmasıdır.
  • Dünyanın her yerinden Duolingo’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Öğrendiğiniz dilin çevrimiçi arkadaş grublarına katılabilir ve diğer öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.
  • Uygulama devamlı test edilerek en iyi yöntemlerle güncellenmektedir.

Duolingo kullanarak ingilizce öğrenmek için;

Rekabet etmek

Duolingo’da lig listesi yayınlanmaktadır.Kullanıcılar arasından ilk 10’a girip lig atlamak için rekabet edin ve daha çok derse katılın.

Tekrar edin

Öğrendiğiniz konuları unutmamak için tekrar edin.Telafuzlarıyla öğretilen kelimeleri not alın ve doğru seslendirmeye odaklanın.

Eventslere katılın
ingilizce ogrenmek duolingo
Duolingo Events

Dil öğrenmenin en güzel özelliklerinden biri de çevrenizde sizin gibi öğrenme sürecinde olan kişilerle sohbet etmektir.Duolingo eventslerle, aynı dili öğrenen öğrencilerin iletişime geçmesine olanak sağlıyor.Bu sayede acemiliğinizi atarak artık uygulamalı bir öğrenme sürecine adım atmış oluyorsunuz.

Hedef belirlemek

Örneğin; ‘hergün 10 dk öğle molamda Duolingo’da çalışacağım’ gibi,kendinize yapabileceğiniz sizi zorlamayacak hedefler belirleyin ve bunu uygulayın.Belirlediğiniz hedeflere ne sıklıkla uyum sağlayabildinizi Duolingo üzerinden takip edebilirsiniz.

Gramer öğrenmek

İngilizce öğrenirken en çok zorlanılan ve çalışılmasından zevk almadığımız konulardan biri de gramerdir.Fakat bunu da eğlenceli bir şekilde öğreten Duolingo;size istemsiz olarak fark etmeden ve sıkmadan gramer eğitimi veriyor.Dilbigisi alıştırmalarınızı düzenli olarak yaptığınızda,öğrendiğinizi görecek ve motive olacaksınız.

En önemlisi de kendinize güvenmekten vazgeçmeyin yapabileceğinize inanın.

Yazımı güzel bir ingilzce söz ile bitirmek istiyorum.

Change your life today. Do not gamble on the future, act now, without delay. (Hayatını değiştir. Gelecek üzerine kumar oynama. Şimdi harekete geç, ertelemeden.)

https://www.getwordly.com/

Pedagog Adem Güneş Sözleri,Adem Güneş Kimdir?