Aşk/İlişkiler

Ayrılık Sonrası Yapılmaması Gerekenler

İlişkiler bitmeden önce sinyallerini vermeye başlar.Artık görüşmeler daha da azalmıştır ve iletişim kurulmamaya başlanmıştır.Zihinsel ve fiziksel olarak bir boşluğa düşülür.Bu boşluk duygusal anlamda bir yoksunluk hissi vermeye başlar.Muhtemelen hala onu düşünüyorken kendinizi bulabilirsiniz,bu da hala onu unutamadığınızın göstergesidir.Fakat artık ayrılık aşamasına gelinmiştir.

İnkar Etmek

Genelde ayrılık durumunu kabullenmek zordur.Kabul edemeyiz.’Nasıl olur?’ ‘Bunu bana nasıl yapar yapar?’ gibi bir sürü cevapsız soru kafamızda dolaşmaya başlamıştır.Kabullenemediğimiz için inkar başlar.Bu inkar sadece yakınırak da olmaz.Hiçbir sorun yokmuş gibi davranmak,üzülmüyormuş gibi gözükmeye çalışmakta bir o kadar yanlıştır.Duygularımızı içimize atar ve kendimizi doğru bir şekilde ifade edemezsek,ayrılık sonrası sendromu atlatmakta zorlanırız.

ayrılık sonrası aşk acısı

Suçluluk Duymak

Suçluluk duymamak için partnerimizi kendimizden soğutmaya çalışırız,bizden ayrılmasını kolaylaştırmak için.Doğru bir yöntem değildir.İlişkiler konuşarak,karşıklılı iletişim kurularak bitirilmelidir.İlişkide her zaman bir taraf ayrılma konusunda net olsa da diğer taraf bu durumu istemeyebilir.Bu gayet normal bir süreçtir.Ayrıldığınız için suçluluk duymamalısınız aslında ayrılmak istediğiniz halde ilişkiyi devam ettiriyorsanız o zaman suçluluk duymalısınız.Çünkü bu davranış partnerinize haksızlıktır.

Eski partner

Herkesi ona benzetmeye başladınız ya da bir olay karşısında sürekli onun nasıl tavır sergileyeceği hakkında konuşmanız onu unutmanızı zorlaştıracaktır.

Kafanızın içerisinde sürekli onun size geri döneceği hatta nasıl sizden özür dileyeceğini canlandırmayı bırakın.Bu durumun olması zordur.Bunları düşünerek sadece zaman kaybediyorsunuz.

Alışkanlıklar

Uzun bir süreci birlikte geçirdiniz, birlikte paylaştığınız güzel alışkanlıklarınız elbetteki oldu.Bunları hemen unutmak tabiki mümkün değil.İlişki sürecinde yaptığınız alışkanlıklarınıza tek başınıza da devam edebilir hatta bunlara yenisini eklemeyi denemelisiniz.

Görüşmeye devam etmek

Arkadaş kalarak onu unutamazsınız.Hem görüşüp hem ayrılmak istemek çok mantıklı bir karar olmayacaktır.Eski sevgilinize hala hissettiğiniz duygular varsa sağlıklı bir arkadaşlık olmaz.

Sosyal medya takibi

Devamlı onu sosyal medya da takip etmek.Bugün nerede? kiminle? ne yapıyor? gibi meraklarınıza yenik düşerek devamlı profil sayfasına bakmak tamamen bir yanlış bir davranış olacaktır.

Tabiki unutamadınız devamlı aklınızda o var ama birde onu takibe almak sağlığınıza hiç iyi gelmeyecektir.Onu takip etmeyi bırakın ve hayatınıza devam edin.

Yeni bir ilişki

Henüz onu unutamadınız ve hala kendinizi onu düşünürken buluyorsunuz.Bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu yeni br ilişkiye başlayarak eskiyi unutmak gibi gelebilir.Fakat bu çokta sağlıklı bir karar olmayacaktır.Bu hataya düşerek hem kendinize hemde yeni tanıştığınız partnerinize haksızlık etmiş olursunuz.Güçlü bir şekilde acınızı yaşayın, tüm duygularınızı dışarı atın ve gerçekten artık eski sevgili için bir duygunuz oluşmuyorsa yeniden birileriyle tanışabilirsiniz.

Unutmayın hiçbir acı sonsuza dek sürmez.Ayrılıklar da hayatın bir parçasıdır.Asla hayatınızı yaşamaktan vazgeçmeyin.

Olumlamaların Gücü: Motivasyon ve Başarıya Giden Yolda Etkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir