AŞK-İLİŞKİLER HAKKINDA

Aşk ve ilişkiler

İlişki Nedir?

Tanım olarak iki ya da fazla şey arasında geçen durumdur.İlişkilerin birçok tanımı vardır.Aile ilişkileri,duygusal ilişkiler,arkadaşlık ilşkileri,iş ilişkleri.

Aile ilişkileri

Kendimizi iyi ve değerli hissetiğimiz en önemli ilişki türlerinden biri AİLE İLİŞKİLERİDİR.Gelecekte ki karakterimizin oluşması için önemli bir kurumdur.Sağlam ve sevgi dolu bir aile ilişkisi huzurlu ve mutlu olmanın temelini oluşturur.

Duygusal İlişkiler

En az iki birey arasında yaşanan duygusal bağı simgeler.Belkide ilişkiler arasında en karmaşık ve çözülmesi bir hayli zaman alan bir ilişki türdür.Duygusal dengesizlikler,aşırı tepki gibi hassas tepkiler içerebilir.Aşk geçici bir duygudur,baki kalan sevgidir.Duygsal ilişkilerde kendi arasında ayrılmaktadır.

  1. Simetrik ilişki
  2. Tamamlayıcı ilişki
  3. Paralel ilişki
  4. Meta-komplemanter ilişki

Sosyal İlişkiler

Birey olarak hepimiz sosyal bir çevreye dünyaya geldik.Sosyal ilişkileri güçlendirmek insan hayatını kolaylaştıran önemli faktörlerden biridir.www.bilgeanneler.com sitesinden bu konular hakkında bilgi edinebilir ve sosyal farkındalığınızı artırabilirsiniz.

Arkadaşlık İlişkileri

Özellikle ergenlik döneminde hayatımızda ki en önemli kişiler arkadaşlarımızdır hatta ailemizden bile önde geldiğini düşünürüz.Fakat bu durum zamanla değişecektir.Sosyal bir varlık olan inan doğal olarak arkadaşlık kurmak ister.Yaşımız ne olursa olsun arkadaşlar bizim hayatımızda önemli bir yer tutar.Yoğun ve stresli bir günün ardından arkadaş sohbeti ile içilen kahve rahatlamamızı ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

İş İlişkileri

Öğrencilik yıllarından sonra artık yetişkinlik dönemi başlar.Artık iş hayatı başlamıştır ve bununla birlikte iş ilişkileride şekillenmeye başlar. İş yerinde iletişim konusu kesinlikle ciddiye alınmalıdır.Sosyal hayatımızda ki rahatlık iş ilişkilerinde devam ettirmek çok doğru bir karar olmayacaktır.

Cinsellikten çekinmenin nedeni nedir?

Toksik ilişki nasıl anlaşılır?

İlk buluşmada yapılmaması gerekenler

Ayrılık sonrası yapılmaması gerekenler

Mutlu bir ilişkinin sırrı nedir?

Mutlu çocuk yetiştirme sanatı.

Ailemizle ilişkilerimizi nasıl düzeltebiliriz ?

Kadınların ilişkide yapılmamasını istediği davranışlar nelerdir?

Erkekler nasıl kadınlardan etkilenir?

İş yerinde nasıl başarılı olunur?

Evlenmeden önce bakılması gereken davranışlar.

Kızgın yönetici ile baş etme sanatı.

Nasıl özgüvenli olunur?

Başarılı yöneticilerin sırrı nedir?

Başarılı insanların ortak özellikleri nelerdir?

İş yerinde flört etmek

Arkadaşlık nasıl kurulur?Nasıl devam ettirilir?